Niezwykły weekend w Szwajcarii – pomysłów część 2

Dzisiaj druga część pomysłów na nietypowy weekend w Szwajcarii. Teraz myślę, że może będzie i trzecia, ponieważ dostałam dość dużo e-maili z bardzo ciekawymi podpowiedziami nietypowych miejscówek na weekend i na cały urlop.

Tymczasem przejdźmy do kolejnych pięciu pomysłów na pamiętny koniec tygodnia:

1.    Weekend w polu kukurydzianym.

Tam się łatwo zgubić! Na nieszczęście kończy nam się sezon na kukurydziane hotele, natomiast 2015 rok nam na pewno przyniesie nowe chęci i możliwości.

Nasz „pokoik” w kukurydzianym hotelu to po prostu duży, kwadratowy namiot z szerokim łóżkiem wyłożonym sianem. Sanitariaty są wspólne – tak jak na campingu. Natomiast jaka prywatność w naszym namiocie! Mamy pewność, że żaden sąsiad nas nie dojrzy ukrytych pośród pól kukurydzy.

Cena: 30 chf / 1 osoba (śniadanie dodatkowe 10 chf)

W Szwajcarii istnieją dwa kukurydziane hotele: w Estavayer-le-Lac i w okolicy Solothurn:

http://www.corbiere.ch/cornfield.html

http://www.mais-hotel.ch/

2.    Domek na palach na wodzie? To nie Malediwy! To Szwajcaria!

Ze względu na cenę hotel na palach wkładamy do folderu: „Na specjalną okazję”. Ale jeśli akurat chcemy poprosić naszą piękną o przedłużenie romantycznych randek tak… do końca życia, albo okazać w ujmujący sposób uczucia swojej zabieganej żonie i matce po 10 latach związku, to akurat mamy okazję zrobić to w niezapomnianym miejscu.

Hotel znajduje się nad jeziorem Neuchatel. Domki dla gości zostały wybudowane na palach. Z lądem łączy je drewniany pomost. Każdy domek posiada sypialnię i łazienkę z jacuzzi z widokiem na jezioro i Alpy. Oprócz tego prywatny taras z zejściem do jeziora. Niezły wypas, ale ile to kosztuje?

Cena: od 400 chf / domek

http://www.palafitte.ch/en/rooms/lake-pavilions.html

3.    Poczuj wojskowego ducha w starej twierdzy wewnątrz góry.

Czy ktoś ma ochotę sprawdzić na własnej skórze jak sypiają szwajcarscy żołnierze, a akurat nie urodził się w odpowiednim kraju lub w odpowiedniej płci? Albo czy ktoś ma może synka, który na pytanie, kim chciałby zostać odpowiada bez wahania: zołniezem!

Jeśli tak, to macie możliwość przenocowania w starej jednostce wojskowej wewnątrz góry w Vitznau niedaleko Lucerny. Żeby spełnić dziecięce marzenia, opiekunowie twierdzy proponują pakiet Swiss Army Night. W pakiecie znajduje się nocleg w starej jednostce w swoim śpiworze lub po dopłacie w śpiworze wojskowym, zwiedzanie, nocną wartę i żołnierskie śniadanie. Opcjonalnie można dokupić strzelanie z kuszy w stylu Wilhelma Tella.

Cena: od 55 chf/1 osoba, pakiet Swiss Army Night działa wyłącznie dla grup

http://www.festung-vitznau.ch/

4.    A może noc w starym silosie?

Wielki potężny silos w kształcie lejka z oszklonym widokiem tarasem na szczycie oferuje nie tylko przepiękne widoki, ale dość szczególne wrażenia! Silos niegdyś służył miejsce składowania surowców mineralnych. Po zamknięciu kopalni w latach 70-tych silos został wykupiony przez rodzinę Hohl, która postanowiła zaadaptować ten budynek o oryginalnym kształcie na pokoje gościnne.

Goście do dyspozycji mają 4 pokoje z łazienkami, przepiękny salon i taras widokowy, ogród i możliwość wyżywienia. Gospodarze zapraszają również na wycieczkę kolejką górniczą.

Cena: 70 chf / pokój 2-osobowy

http://www.bergwerksilo.ch/

5.    Romantyczna noc przy blasku świec w górskim hotelu

Czy macie ochotę sprawdzić, jak to jest spędzić noc i zjeść kolację w blasku świec lub lampy gazowej? I to wcale nie dlatego, że właściciele hotelu chcą zaoszczędzić na prądzie i jednocześnie wytworzyć ciepłą, kameralną atmosferę, o nie! Dlatego, że tam nie ma prądu… ani bieżącej wody… ani parkingu. Właściwie, żeby tam dotrzeć, należy wędrować na własnych nogach przez 2 godziny przez Alpy (jeśli zaparkujemy w Stechelberg, natomiast jeśli w Mürren – 4 godziny).

Co za to otrzymamy? Prześliczne widoki na góry i wodospad i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie! W dodatku gospodarze posiadają swoje gospodarstwo i samodzielnie wytwarzają wiele produktów opartych na mleku (sery, masło, śmietana, czekolada na gorąco) i zapraszają na wyjątkowe, domowe posiłki.

Cena: 68 chf / 1 osoba w dormitorium, 88 chf / 1 osoba w pokoju prywatnym (hotel otwarty od 1 czerwca do końca września)

http://www.stechelberg.ch/schlafen-und-essen/berghotel/berghotel-obersteinberg.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.