Szwajcarski Batman

Cała Szwajcaria od wielu lat żyje pewną tajemnicą. Otóż w lesie Maules w pobliżu Gruyere, w kantonie Fribourg pojawia się dziwna istota ubrana w maskę przeciwgazową, kombinezon chemiczny i płaszcz wojskowy w stylu Batmana. Człowiek ten jest zwykle widziany w świetle dnia, gdy wędruje przez las wzbudzając przerażenie spacerowiczów. Pojawia się już od dziesięciu lat, jednak jego tożsamość owiana jest tajemnicą.

Tutaj bardzo niewyraźne zdjęcie tajemniczej istoty:

Oczywiście za każdym razem jak ktoś zauważy tą oryginalną postać, historia ląduje w gazecie zwykle razem ze zdjęciami i wywiadami w stylu: „o Boże, jak się przestraszyłam”. Szwajcarzy upodobali sobie polowania na swojego Batmana i gdybanie, kto to może być i dlaczego jest ubrany w maskę przeciwgazową i płaszcz. W dodatku często i gęsto oszukują – przebierają się w maskę gazową i wysyłają triumfalne zdjęcia do gazet: „Zdołałem podejść do Batmana w lesie Maules i razem wypiliśmy piwo!”

Sympatycznie, ale… chyba jednak to nie jest nasz Batman. Batman jest tylko jeden, a jego historia to szwajcarska enigma. Różne są legendy na jego temat: niektórzy mówią, że to kobieta po załamaniu nerwowym. W zasadzie może tak być, bo Batman jest tak zakryty, że nikt nie jest w stanie nawet określić jego płci. A o tym, że Batman jest płci nadobnej może świadczyć fakt, że kilka lat temu był widziany z bukietem kwiatów. Czyli może nie Batman, a Batwoman i to z tych romantycznych? A może Batman szedł do swojej Batmanicy i malutkich Batmaniątek? Wiele jednak osób twierdzi, że to mężczyzna, który zakrywa twarz, ponieważ cierpi na poważną chorobę skóry, albo ma bliznę lub ranę, która go szpeci.

„Loyon de la forêt”, tak  Szwajcarzy nazywają tą tajemniczą postać – Ludwiczek z lasu. Ludwiczek przyciąga do lasu ciekawskich, a odstrasza rodziny, samotnych spacerowiczów i inne strachliwe osóbki. Dlatego lokalne władze już kilka lat temu postanowiły oficjalnie zapolować na tą ciemną istotę. Jednak pomimo wielu prób, Loyon de la forêt ciągle pozostaje anonimowy. Kim jesteś tajemniczy szwajcarski Batmanie?

Źródła:

http://www.lematin.ch/faits-divers/faux-loyons-pullulent/story/24900950

http://www.lematin.ch/faits-divers/loyon-rire/story/25650014

http://www.directmatin.fr/insolite/2013-08-30/linconnu-au-masque-gaz-terrorise-la-gruyere-539405

11 komentarzy o “Szwajcarski Batman

 • 11 września, 2013 at 12:09 pm
  Permalink

  Co za historia, aż dreszcze przeszły po plecach!

  Reply
 • 11 września, 2013 at 1:31 pm
  Permalink

  A czemu ludzie się go boją? Napadł kogoś już?

  P.S. A gdzie ciąg dalszy o wyprawie w płaskie góry?

  Reply
  • 11 września, 2013 at 6:07 pm
   Permalink

   Nie wiem zupełnie dlaczego się boją, bo to jest milusi Batman. Agresja: zero.
   Ja to w ogóle mam dużo dalszych ciągów niedokończonych. Czekają na inspirację i odrobinę czasu, najlepiej w samolocie lub na lotnisku, bo zauważyłam, że tam powstają moje najlepsze „dzieła” 😀

   Reply
 • 11 września, 2013 at 8:14 pm
  Permalink

  A to ci historia ;), ciekawe, że Batman pojawia się tylko sporadycznie – przecież na co dzień ten człowiek też musi jakoś się przemieszczać.

  Reply
  • 13 września, 2013 at 11:58 am
   Permalink

   No właśnie! Dlatego myślę, że to może być taki etatowy Batman. Pracuje w banku, czy w drewutni a „po godzinach” łazi sobie po lesie w wojskowym outficie. Tylko dlaczego jeszcze przez tak długi czas nikt go nie zidentyfikował!

   Reply
 • 16 września, 2013 at 8:33 am
  Permalink

  10 lat i tylko 1 zdjęcie? Co za ściema.

  Reply
 • 16 września, 2013 at 10:10 am
  Permalink

  A ja nawet jestem sklonny w to uwierzyc. Wielu ludzi w dzisiejszych czasach swieruje i popada w paranoje i urojenia przygotowujac sie do nadchodzacej rzekomej apokalipsy, uwazaja ze wladza ich truje opryskami itp. Buduja schrony, gromadza jedzenie itd. Rownie dobrze komus moglo na tyle „odpalic”, ze sie zaszyl w lesie w jakims bunkrze, czy innych schronieniu i przygotowuje sie na koniec swiata.

  Reply
 • 16 września, 2013 at 11:53 am
  Permalink

  świat schodzi na psy żeby już nie można było spokojnie sobie pochodzić w lesie w wojskowym kamuflażu..

  Reply
 • 16 września, 2013 at 2:57 pm
  Permalink

  Ha to faktycznie wielkie wydarzenie, a bo to mało psycholi chodzi po ulicy, lasdach, ??

  Reply
 • 18 września, 2013 at 10:58 pm
  Permalink

  Nie wiem co w tym dziwnego, ze ktos lubi chodzic na spacer po lesie w przebraniu… jest tyle grup, ktore ubieraja sie w jakis specyficzny sposob I nikt ich nie sciga. Babcie zakladaja mohery I wyrzadzaja mnostwo krzywd dookola, a jak facet zalozy maske I pelerynke I pojdzie na spacer do lasu I nikomu nic nie zrobi to odrazu trzeba go schwytac. A moze jest poprostu wstydliwy…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.