Nauka języka polskiego w nowej odsłonie – Polskie Szkoły Internetowe Libratus

Czy warto uczyć dziecko języka polskiego mieszkając już od wielu lat poza ojczyzną? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy z różnych przyczyn udali się na emigrację i już w nowym kraju układają sobie życie na nowo. Czy umiejętność posługiwania się językiem polskim jest ważna  dla dzieci  wychowujących się na co dzień w innej kulturze, używających innego języka, który już dla wielu z nich stał się językiem ojczystym?

Znaczne grono rodziców nie wyobraża sobie, aby jego pociecha nie komunikowała się w języku polskim. Wielokrotnie na własną rękę podejmują próby wspólnego uczenia się, niestety bardzo często kończące się zniechęceniem dziecka do dalszej nauki. O tym, że warto być osobą dwujęzyczną nie trzeba nikogo przekonywać. Korzyści wynikające z tego faktu są niezaprzeczalnym  argumentem do poszukiwania innych rozwiązań edukacyjnych.

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba szkół sobotnich, a także placówek dyplomatycznych oferujących zajęcia z języka polskiego. Wszystkie te działania są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie Polaków mieszkających poza granicami kraju na kultywowanie przez ich dzieci kontaktu z polską tradycją i historią.

Widząc narastającą potrzebę  nauki języka polskiego przez dzieci mieszkające na  obczyźnie, jednocześnie przeszkody utrudniające osiągnięcie tego celu  stworzono innowacyjny projekt, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rodziców – Polskie Szkoły Internetowe Libratus. W swoim głównym założeniu umożliwia naukę już dla pięciolatków aż do zakończenia  gimnazjum nie wychodząc z domu! Program szkolny realizowany jest przy wykorzystaniu najnowszych technik edukacyjnych zamieszczanych na platformie e-learningowej. Dodatkowo uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielami, korzystania z pomocy dydaktycznych, a także  rozwijania swoich pasji poprzez udział w różnorakich konkursach tematycznych i to wszystko bez żadnych opłat!

Co daje udział w projekcie? Oprócz nauki języka polskiego w ciekawy, innowacyjny sposób dzieci  mają możliwość zobaczenia, jak wygląda nauka w naszym systemie szkolnym, zawiązania nowych znajomości z rówieśnikami nawet z drugiego końca świata. Bogata oferta edukacyjna korzystnie wpływa na rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia, tak wymaganej w ówczesnym świecie. Już teraz możesz zatroszczyć się o przyszłość swojego dziecka zapisując go do Polskich Szkół Internetowych Libratus! Wystarczy, że dokonasz rejestracji poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej: https://www.libratus.edu.pl/zapisy2016/. Nie czekaj, daj swojemu dziecku szansę na dwujęzyczność!

POWYŻSZY TEKST JEST ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.