Gościnnie z Belgii, najśmieszniejsze ogłoszenia konduktorów w belgijskich pociągach

Nie wiem, czy wiecie, ale w Szwajcarii bardzo popularne są dowcipy o Belgach, którzy są takim wesołym przykładem „Relax, take it easy” nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

Oto humor z belgijskich pociągów odnaleziony na francuskich demotywatorach (Demotivateur.fr). Wzięłam się za tłumaczenie, żeby i ludki niefrancuskojęzyczne mogły się pośmiać:

 1. Drodzy podróżni, pociąg ma opóźnienie około 10 minut z powodu (pociąg stanął)… no, daj spokój!
 2. Drodzy podróżni, pociąg do Anvers będzie opóźniony bezterminowo z powodu kolizji z kucem. (Pauza) To taki mały konik!
 3. Drodzy podróżni, pociąg chwilowo się zatrzymał, ponieważ maszynista korzysta z toalety.
 4. Drodzy podróżni, jeśli widzicie dywan na podłodze, to znaczy, że jesteście w pierwszej klasie.
 5. Pociąg do Brukseli będzie opóźniony z powodu nadmiaru podróżnych.
 6. Drodzy podróżni, bez wątpienia zauważyliście, że pociąg się zatrzymał. Osobiście nie mam pojęcia, dlaczego się nie poruszamy i zapewniam państwa, że nie jest to z mojej winy.
 7. Pociąg do… JEAN PIERRE, DOKĄD JEDZIE TEN POCIĄG? (Pauza). Pociąg do Brukseli wjeżdża na peron 2.
 8. Drodzy podróżni, ze względu na problemy techniczne powstałe z powodu padającego śniegu, pociąg będzie miał 15 minut opóźnienia. Żeby spędzić ten czas produktywnie, konduktor proponuje przeprowadzenie wielkiej bitwy na śnieżki.
 9. Panie i Panowie, ze względu na problemy z sygnalizacją świetlną pomiędzy Hansebeke i Bellem, pociąg będzie miał bezterminowy postój awaryjny. Jednak gdy spojrzą państwo w lewo, zauważą państwo przepiękną tęczę.
 10. Drodzy podróżni, przejazd został zablokowany przez krowę pasącą się na torach. Niestety nie możemy przejechać, żeby nie przyrządzić świeżych kotletów.
 11. Komunikat przed stacją Bissegem, gdzie nikt nie wsiada, ani nie wysiada: „Panie, Panowie, dojeżdżamy do stacji Bissegem, stacja Bissegem. Tylko spokojnie proszę!”
 12. Uwaga drodzy podróżni, pociąg dojeżdża do Landen. Potem prawa strona jedzie w kierunku Hasselt, a strona lewa w kierunku Liege.
 13. Drodzy podróżni, pociąg będzie miał 10 minut opóźnienia. Mogę jednak państwu zagwarantować, że nie będzie to trwało dłużej niż pół godziny.
 14. Wiadomość dla wszystkich podróżnych. W pociągu znajdują się kieszonkowcy. Proszę zwrócić szczególną uwagę na wszystkie swoje rzeczy osobiste i bagaże. Wiadomość dla wszystkich kieszonkowców. Proszę wysiąść na następnej stacji.
 15. Pociąg wjeżdża na stację Anvers-Berchem wcześniej o jedną minutę do planowanego przyjazdu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
 16. Przepraszamy państwa, ale nie możemy kontynuować naszej podróży, ponieważ ktoś zaparkował taczkę na torach.

 

Miłego wieczoru, mes amis!

Oryginał:

http://www.demotivateur.fr/article-buzz/les-messages-les-plus-dr-les-et-improbables-entendus-dans-les-trains-belges–491

Przepraszam, jeśli czegoś nie dotłumaczyłam, ale chodziło tu o puentę, a nie o dosłowność! Właśnie siedzę w naszym PKP i stoimy gdzieś na bezludziu. Jak się wyszłam zapytać, o co chodzi pan konduktor przebiegając zakrzyczał:

„Ja nic nie wiem, nic nie wiem, nic nie słyszę… Zbyszeeeejk! A my jesteśmy pięć kilometry od Kielców, dajże pięcsetsiedemnastkę mi tu na gajerę!”.

4 komentarzy o “Gościnnie z Belgii, najśmieszniejsze ogłoszenia konduktorów w belgijskich pociągach

 • 5 marca, 2014 at 2:26 pm
  Permalink

  Oj, też w PKP przydałoby się trochę takiego luzu 🙂

  Reply
  • 6 marca, 2014 at 7:21 pm
   Permalink

   No właśnie też mi się wydaje, że jakby nasze PKP miało więcej luzu i dystansu do siebie, to tak by to mogło wyglądać. Niestety u nas jest na bakier nawet z kulturą osobistą.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.